پیگیری مرسوله پستی از طریق سامانه

جهت پیگیری مرسولات پستی روی لینک زیر کلیک نمایید:

رهگیری مرسولات پستی

شرکت پست، در سامانه پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری، افراد را در جریان موقعیت دقیق مرسوله پستی آنها می گذارد. یکی از مزیت‌های اصلی این سامانه، بر طرف شدن نگرانی افراد و پیش بینی روز دریافت مرسوله می باشد. ورود و پیگیری مرسوله پستی از طریق این سامانه بسیار آسان است و شما می توانید با دنبال کردن راهنمای تصویری زیر، از موقعیت کالای خود اطمینان یابید.

1. ابتدا وارد سامانه رهگیری مرسولات پستی به آدرس tracking.post.ir شوید.

2. در گام بعدی، کد رهگیری مرسوله خود را در کادر مشخص شده وارد کنید و بر روی علامت ذره بین کلیک کنید.

3. هم اکنون می توانید از طریق پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری از موقعیت و اطلاعات مرسوله، اطلاعات کافی را بدست آورید. توجه کنید که اطلاعات مربوط به مرسولات پستی حداکثر تا 6 ماه در این سامانه نگهداری و قابل رهگیری می باشد.

 

پیگیری مرسوله پستی از طریق پیامک

یکی دیگر از خدمات شرکت ملی پست جهت اطلاع افراد از موقعیت مرسوله پستی خود به غیر از پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری، راه اندازی سامانه پیامکی است. این سامانه با هدف سهولت دسترسی به خدمات رهگیری پست برای افرادی است که دسترسی به اینترنت و امکانات کافی را ندارند. برای رهگیری مرسوله پستی خود از طریق پیامک، کافیست حرف انگلیسی R را به همراه کد 24 رقمی رهگیری پستی، به سر شماره 2000441 ارسال کنید. پس از انجام این فرآیند، پیامکی حاوی اطلاعات و موقعیت مرسوله پستی، به شماره همراه شما ارسال می شود.